Kapela vznikla před sedmi lety. Složení kapely se mění, ale základ tvoří tři zpěvačky a tři hudebníci, kteří jsou v kapele už od samého začátku.

Only his je křesťanská kapela

Skupina Only his hraje především křesťanské chvály a do povědomí posluchačů se dostala díky svým vánočním koncertům, které byly vždy hojně navštěvovány a měly úspěch. Zpívají písně, které si přeloží z anglických originálů do češtiny, anebo použijí autorizovaný text. Poslední dobou si však skládají většinu písní sami.
Kapela je jedinečná velkou pestrostí. V jejím repertoáru se objevují jak písně sólové, tak dua či vícehlasé úpravy – a to mužské, ženské i smíšené. Texty písní jsou z velké většiny české, aby posluchači dokázali nejen poslouchat melodie, ale i zapřemýšlet nad obsahem textů.

Měli tu možnost koncertovat ve Veselí nad Moravou, Javorníku nad Veličkou, Kyjově, Havířově, Brně, Olomouci, Břeclavi, Frýdku-Místku, Karviné, atd.… Za svůj největší úspěch považují vystoupení v ČEZ Aréně v Ostravě.

Koncerty provází vždy předem zvolené téma (v minulých letech: O důvěře, Ty jsi světlem, Voda života, Mým andělům, Klíč k srdci, aj.). Jejich součástí bývá také zamyšlení na dané téma.

Na vizuální stránce pódia se podílí „designer kapely“, který ve vybrané barvě koncertu dotvoří prostředí do příjemného celku.

Only his je kapela, která chce svým zpěvem oslavovat Ježíše Krista

Only his = Jenom jeho – jsme stále Božími dětmi a chceme radost z toho, že můžeme žít s Bohem, předávat i druhým.